keefirivunts

Mootorivahetus ei ole kunagi lihtne, see võtab  aega ja on tavaliselt küllaltki kulukas. Juhul, kui sa tahad võimalikult kiiresti teele asuda on mõistlikum osta auto, millel on mootor korras või juba vahetatud. Me otsustasime minna raskemat teed. Siin on meie mootorivahetuse lugu.

 


Me dokumenteerime oma kaubiku ehitust Instgrami “Story Highlights”-ides @littlewagen, ehituslikest detailidest räägime siin ehitusblogis.

Meil on hädasti uut mootorit vaja!

Meie T3 tuli 1.6TD (JX seeria) 51kw mootoriga. See lekkis õli, turbo ei andnud ennast näolegi, jõud puudus ning mootor tegi väga imelikke hääli. Esmaseks plaaniks oli mootor välja tõsta ja see ümber ehitada, aga sain võrdlemisi kohe aru, et see ei pruugi olla parim idee, sest olles teiselpool euroopat võiksime ennast võimalikult turvaliselt tunda. Tegin päris korraliku taustauuringu ja otsustasin osta AAZ 1.9TD 55kw mootori. Suurt jõu lisa ei tulnud, aga AAZ on juba iseenesest usaldusväärsem ja lisaks sobitub see ideaalselt vana JX mootori asemele.

Mootor juppideks

Ma arvan, et otsisin “uut” mootorit umbkaudu kaks nädalat ja lõpuks leidsin selle õige, mis on pärit VW Golf III-lt. Paar tundi hiljem oli mootor juba garaažis. Esmasel vaatlusel tundus mootor olevat paremas seiskorras, kui ma oskasin oodata, maksin selle eest sümboolsed 120€. Selleks, et vana uuega asendada, oli vaja vahetada paar juppi algse JX mootoriga. Seega võtsin mootorit veidi lahti ja siis võtsin veidi veel ja siis veel natuke… Ja siis ma otsustasin terve mootori lahti võtta ja algusest lõpuni värskendada. 😅

 

Diislis kolbide leotamine aitab eemaldada nõgi ja süsinikujääke. 

Uued kolvid, saaled ja poldid. 

Plokokaas sai lihvitud, uued klapid ja klapisääretihendid.

Märgistasin kõik poldid, enne viimast 90° pingutamist. 

Uus veepump ja termostaat, igaksjuhuks! 

Ei olnud küll esialgu plaanis, aga siiski sai mootoriplokki veidi uue värviga värskendatud.

Paigaldamine

Mootori paigaldamine on alles pooleli.

Jätkub..

To-do-list ja ostunimekiri

JX to AAZ vahetuse to-do-list Kliki siia

Leave a Reply

%d bloggers like this: