Triin Killing
Latest posts by Triin Killing (see all)

Seiklusekütid ehk üks täiesti teine T3-ga reisiv paarike, kellelt otsustasime enne enda reisi soovitusi küsida.Saime neilt nii palju head infot, et panime kogu krempli siia teile lugemiseks!

Me dokumenteerime oma vani-elu “Story Highlights” Instagram’is  @littlewagen

 

Seiklusekütid (@seiklusekutid)

Tere Sandra ja Hans, rääkige natuke endast, kes te olete ja kust te tulete?

No tervist! Pärit oleme kusjuures mõlemad Saaremaalt, kuid hetkel elame Tallinnas. Oleme kaks suurt seiklejat, kellele sobib lõunamaine kliima kindlasti rohkem kui Eesti oma. Enamuse vabast ajast veedame uute reiside planeerimisele ning oma karavani ehitamisele.

Seiklusekütid
Sandra & Hans-Olavi

Aga kuidas kaubik Molly teie ellu tuli ja kust selline tore nimi? Peaks mainima ka et ilus kollane!

Jaa, tundub et kollane läheb meile kõigile peale 😉 Aga miks ei peakski – ilus, silmapaistev ja suvine värv!

Molly

Molly tuli meie ellu üsna ootamatult ja ruttu. Taustalooks mainin ära, et olime tükk aega mõelnud Eestist minema kolida. Vaatasime üürikortereid Hispaanias ja mõtlesime, et mis seal üldse teha võiks.

3 aastat tagasi sõitsime peale jaanipäeva Saaremaalt tagasi Tallinnasse ja ma juhuslikult sirvisin auto24 leheküljel autosid. Järsku avastasin end vaatamas matkaautosid ja ütlesin Hansule nii möödaminnes, et “Kuule, ostaks karavani endale hoopis ja läheks sellega Hispaaniasse.” Hans mõtles sekundi ja ütles suure enesekindlusega “JAA!”

Peale seda hakkasime kohe suurema huviga vaatama matkaautosid ning see VW t3 kaubik oli ainus, mis meile kohe meeldis ja silma jäi. 3 nädalat hiljem oli Molly juba meie oma. Kui midagi tundub lihtsalt nii õige, siis ära rohkem oota!

Nimi tuli meil väga lihtsalt ja ootamatust kohast. Saime kokku oma sõbra Oskariga, et talle ka enda uut autot näidata ja siis Hans ütles, et noh autodel on tavaliselt nimed ka, peaks midagi välja mõtlema.

Oskar vaatas seepeale meie autot, märkas uksel õlifirma “Liqui Moly” kleepsu ja ütles seepeale et “No näed, see on ju Molly!”. Nii ta jäi.

Molly mägedes

Mis innustas teid proovima kaubikuelu ja kuidas seni läinud on?

Kaubikus elamise mõtte saime ilmselt paar kuud varasemalt kohtudes kahe hollandlasega, kes olid juba 2 aastat karavanis elanud ja sellega ringi reisinud.

Kohtasime neid juhuslikult linnahalli katusel, jagasime neile oma ürituse flaiereid ja jäime nende armsa koera tõttu nendega pikemalt vestlema. Hiljem kutsusid nad meid oma super hipilikku suurde kaubikusse, kus mõned dringid tegime ja kaubikus elamisest rääkisime.

Meie vanlife kulges üsna huvitavalt – oli palju tõuse ja mõõne. Vahepeal kui näiteks mootor lakkas töötamast, oli pettumus lausa nii suur, et mõtlesime isegi auto maha müüa keset Hispaaniat. See muidugi pidi juhtuma ka just siis kui Eestist külalised tulid. Olime mõnda aega kodutud ja elasime oma sõbra Marci juures treileris, kuniks Molly endale uue mootori sai.

Molli mootorivahetus

Aga kui järgmine hetk olid autoga mägede vahel, ärkasid hommikul päikesetõusuga, tegid kohvi ja nautisid imelisi vaateid, siis said ruttu aru, et selline elustiil on nii palju väärt ning need vahepealsed mõõnaperioodid tasuvad end ilusate hetkede nimel ära. Me pole ei enne ega peale oma aastat Hispaanias tundnud sellist rahulolu ja rõõmu, kui sellel reisil karavanis elades – ei vahetaks seda millegi muu vastu!

Kaubikus elamine pani meid hindama asju, mis muidu on inimestel igapäevaselt kättesaadav ning millele sa muidu ei mõtleks. Näiteks, et kus täna veepaaki täita/tühjendada saab, kus pesemas käia ja kas tänaseks öökülmaks veel radikatele gaasi jätkub. 

Hetkel käib töö auto kallal ja vaid selle nimel, et järgmine aasta samal ajal oleksime teises Euroopa otsas uusi kohti avastamas.

Millised on olnud teie meelest kõige ägedamad, ilusamad ja toredamad kohad kuhu soovitaksite ka meil minna?

Kui korra üldisemalt võtta, siis kindlasti soovitame viibida rohkem mägedes, sest see on midagi, mida Eestis kogeda ei saa. Puutumata loodus ja päiksetõusud/loojangud on täitsa teine maailm. Ja üleüldse looduses rohkem käia. Meile endale väga meeldivad matkarajad ning ööbimiskohti ei vali me pea kunagi sinna, kus on ka keegi teine.

Soovitame vältida suuri maanteid ja sõita kõrvalistel teedel, mis looklevad läbi väikeste ja huvitavate külade.

Aga toome siis välja ka mõned enda lemmikumad kohad, kus me reisi jooksul käisime:

TERMAS DE SANTA FE (Granada, Hispaania)

Kuumavee allikad keset loodust! Kujutage ette, öösel kolme kraadiga õhus pikutad sina soojas 30+ kraadise veega vannis. Terve “vanni” põhi oli täis ravimuda, mis tegi naha tohutult pehmeks.

TERMAS DE SANTA FE

RONDA (Malaga, Hispaania)

Selle linna teeb eriliseks asjaolu, et ta asub kaljuserval. Vaated nii ülevalt linnast kui ka alt kanjonist on hingematvad – neid peab ise kogema

Ronda

GIBRALTAR (Suurbritannia territoorium

Brittide asumaa Hispaania lõunaosas. Tasub külastamist just Gibraltari mäe otsas elavate makaakide pärast. Samuti on seal palju vaatamist Gibraltari ajaloo kohta ja igas restoranis saab kindlasti Fish&Chipsi.

Gibraltar

COVÃO DOS CONCHOS (Serra de Estrela Natural Park, Portugal)

Maagiline auk keset järve. Meie reisi ajal oli ta eriti äge, kuna teekond mägede vahel sinna jõudmiseks kulges läbi udu. Iga punkt kuhu vaatasid, oleks olnud nagu maalis. Samuti parim aeg külastamiseks on ilmselt varakevadisel perioodil, kui vesi on kõrgem ja august ka kosk sisse voolab.

COVÃO DOS CONCHOS

Kindlasti on neid kohti palju veel ning kui satute ükshetk Hispaaniasse, võime neid rohkelt juurde anda.

 

.. aga need kõige jubedamad kohad?

Jubedad on suhteline mõiste…ühtegi kohutavasse kohta me nagu ei sattunud. Küll aga külastasime tagasiteel ühte kõhedat kohta:

VILLE MARTYRE (Oradour-sur-Glane, Prantsusmaa)

VILLE MARTYRE

Martyre on natsi saksamaa poolt laastatud küla, mis on jäetud puutumata peale toimunut. Kuna seal hukati ühel päeval üle 600 inimese, on tunne seal kõndides väga kõhe. Kuid samas on huvitav ringi jalutada ja mõelda selle koha ajaloole. Soovitame!

 

Mis on teie kaubikus “must have” asi?

Seda ühte asja on raske välja tuua, tegime oma youtube kanalile ka video selle kohta, mida peame oluliseks vanis elades. Toome siis siia välja need kõige vajalikumad:

  • PÄIKESEPANEEL- Meie suutsime ilma solarita lausa 5 kuud hakkama saada, kuid tõsi on see, et sellega on elu kohe 10x lihtsam. Lae telefone ja läpakat palju soovid, kasuta blenderit ja palju muudki.
  • LPG-ga TÄIDETAV GAASIBALLOON – Saime reisi jooksul aru, kui heaks otsuseks sai see balloon endale soetada. Nt Hispaanias ei saa sa tavalisi balloone vahetada/täita, kui sul pole selleks gaasifirmaga tehtud vastavat lepingut. LPG on aga peaaegu kõikjal – lihtsalt mine ja tangi. Kuna gaasi kulub meil palju (küte, pliit ja külmik), siis sai see otsus õnneks enne reisi üsna lihtsalt tehtud.
  • KÜLMKAPP – Kuna meile meeldib ise enda toitu valmistada, siis on tähtis, et saaksime oma tooraineid säilitada. Meie 30 aastat vana pisike, kuid parim külmkapp suutis hoiustada kõike mis vaja, isegi jääd!

 

Mida soovitaksite teistele, kes tahavad proovida kaubikuelu? Ja on ehk häid nippe kaubiku ehituses?

Kui tunnete, et nüüd on õige aeg seda teha, siis ärge pikemalt oodake ja tehke! Spontaansetest otsustest sünnivad parimad seiklused.

Kaubikuelu õpetab teid kindlasti väärtustama rohkem kõike seda, mis on teie ümber. Paneb teid tundma rõõmu väikestest asjadest ning vähendab materjaalsete asjade väärtust.

See elu ei pruugi sobida ja ei sobigi kõigile, kuid  kes ei proovi, see ei saa ka teada!

Sandra

Võib-olla üks algselt tähelepanuta jääv asi ehitusel võiks olla see, et voodi madrats saaks kindlasti alt poolt hingata ega hakkaks “higistama”. Võiks aegajalt jälgida, isegi kui arvad, et oled leidnud väga hea lahenduse, sest niiskusega kaasneb madratsile hallitus.

Ja kui juba ehitama hakata, siis katuseluuk koos ventilaatoriga on elupäästja kuuma kliimaga kohtades. Õhk liigub ning putukatel pole sissepääsu.

 

Meilt on juba palju küsitud ja küsime siis ka teie käest, et .. 

.. et kuidas selle kakamisega on?

No WC-ga oli meil selline lugu, et alguses karavanis oli kassett WC olemas. Kui saime aru kuidas see tühjendamine käib, mõistsime kohe, et seda me ilmselt kasutama ei hakka.

Terve aasta aega suutsime me hakkama saada ilma oma enda WC-ta. Kasutusel olid igasugused tanklad, rannavetsud ja samuti loodus meie ümber. 

Kui aga tuli SOS olukord, siis ajasid teise autost välja, võtsid ämbri, panid kilekoti sisse ja tegid häda ära. Hiljem viskasid ruttu selle lähimasse prügikasti. Algul oli ebamugav, kuid peale kolmandat korda oli see juba loomulik ja normaalne. Me pole ka ainukesed, kes seda stiili kasutavad!

Nüüd kui uuesti reisima läheme, plaanime kindlasti vetsu endale sisse panna, et oleks mugavam. Kuid valime parema variandi kui meil enne oli, inglise keeles composting toilet.

Samuti plaanime sisse ehitada dušinurga, kuna kui tasuta pesemisvõimalust just ei leia, siis lõppkokkuvõttes säästab enda dušh palju raha.

 

Lõpetuseks palume teil teha enda kaubikuelu või kaubiku kohta üks stiilne loosunglause või “quote”.

“Seiklus algab hetkest mil midagi läheb valesti”

Seiklusekütid

Leave a Reply

%d bloggers like this: